BİLGİSAYAR

Microsoft surface studio geliyor!

Bugüne kadar Surface ailesini taşınabilir olarak bizlere sunan Microsoft, ilk kez masaüstüne yönelik olarak yeni bir surface üyesi tanıttı.

Daha öncekilerdeki tasarım çizgisini birebir devam ettiren Surface Studio, ince bir monitöre ve ekran çerçevesine sahip. Donanım bileşenlerini alt kısımdaki kutuda toplayan cihaz, kutuyu aynı zamanda stand olarak da kullanıyor.

Cihazın menteşeleri Zero Gravity Hinge adı verilen bir tasarıma sahip ve kullanıcı farklı pozisyonlarda kullanabiliyor. Dokunmatik ekran ve Surface Pen sayesinde büyük bir tablet rolüne de bürünebiliyor. Ayrıca firmanın Surface Dial aksesuarı da yine ekran üzerinde kullanılabiliyor.

28 inçlik ekranında 4500×3000 piksel çözünürlüğe sahip Surface Studio, ekran kalemi destekleyen PixelSense teknolojisine yer veriyor. Skylake tabanlı işlemciler ve 8GB RAM’e sahip bilgisayar, Nvidia GTX 980M grafik kartına sahip.
Stand kısmında 4 adet USB 3.0 portu, tam boy SDXC kart yuvası, mini DisplayPort, 3.5mm kulaklık girişi şeklinde bağlantı yuvaları yer alıyor. Ayrıca Surface Pen, Surface klavye ve fare seti de Surface Studio’nuz ile birlikte geliyor. Kasım ayında satışa çıkacak olan Surface Studio 2999$ başlangıç fiyatına sahip.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir