BAKMADAN GEÇME BİLGİSAYAR

Wireless sinyalinizi güçlendirin

Kablosuz modemimizin sinyalini güçlendirmek için çeşitli yöntemler vardır. Kablosuz cihazlar yani dilimizde kullandığımız wifi, wireless şeklinde ifade ettiğimiz sinyal yakalayıcı pek çok cihaz bulunur.

Wireless sinyal güçlendirme yöntemleri nelerdir? Çok daha hızlı veri indirmek ve aynı zamanda internette daha hızlı sörf yapabilmek için önerilen bu ağ bağlantısı, zaman zaman yavaşlamalar ile karşınıza çıkabilir. Peki bunun için yani wireless sinyal güçlendirme için neler yapılır hemen bir bakalım.

Wireless sinyal ağını yükseltmek için gereken adımlar

Wireless sinyal ağını yükseltmek isterseniz yani internetinizi daha hızlandırmak isterseniz, kablosuz modemimizde yer alan anteninizi yukarıya kaldırarak sinyal alanlarını genişletebilir ve daha güçlü sinyal verilmesini sağlayabilirsiniz. Bu anten ne kadar uzun ve çekim gücü kuvvetli ise sizlerde o enli hızlı bir internet yaşıyor olacaksınız

Wireless sinyalini yükseltmek için antenlerine neler yapılabilir

Wireless kutularının üstünde bulunan antenleri daha verimli kullanabilmek için bir folyo ile yardım alabilirsiniz. Bu çalışma ile bir nevi anten yapmış olacak ve daha verimli bir internet ağı yakalamış olacaksınız.

Bir adet folyo

A adet yapıştırıcı

Makas

Alüminyum bir kap(salça kapları olabilir)

Yapılışı:

Elinizde ki alüminyum kabı ya da parçayı hafif kıvırarak modeli içine alacağınız gibi bir hale getirebilirsiniz. Yani yarı yuvarlak bir şekil yapılabilir. Tüm etrafını folyo ile kaplayacak ve sonrasında modeminizi hemen yanına hatta hafif modeme değecek şekilde konumlandırabilirsiniz. Bu uygulama alıcınızı yükseltecek ve wireless ağ hızını yükseltmiş olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir