The Last Guardian
OYUN

The Last Guardian

The Last Guardian Yapım sürecinde oldukça sıkıntılı dönemlerden geçen , ilk olarak PlayStation 3’e çıkış yapması planlanarak yapım sürecine girmişti. Konseptinin belirlenmesinin ve gerekli planların yapılmasının ardından The Last Guardian ilk kez resmi olarak Electronic Entertainment Expo 2009’da tanıtılmıştı.

The Last Guardian, oyun severleri yıllarca bekletti. Bu yüzden oyun severler oyunun bütün yapılış aşamasını, görselliğini, ses efektlerini merak ediyor.

2011 yılında çıkış yapması gerekirken 5 yıllık bir gecikme ile çıkışını gerçekleştirdi. Ekipteki değişimler ve gerekli donanımsal yeterliliğin bulunmaması sebebiyle 2012’de PlayStation 4’e taşınan oyun üzerinde oldukça kafa yoruldu fakat bütün bu gecikmeler sonunda meyvesini verdi.

Yaşlı bir adamın Trico adlı dev, tüylü yaratıkla tanışan küçük bir çocuk olarak deneyimini anlatmasını konu alıyor. Hikayemizde kaçırılan çocuğu kontrol ediyor ve kendimizi yaralı Trico’nun yanı başında buluyoruz. Aç, kızgın ve yaralı olan Trico, başlarda kendisine dokunmamıza izin vermiyor. Trico’nun sırtına saplanmış olan mızrakları çıkarıyor, karnını doyuruyor ve onu bağlı olduğu zincirden kurtarıyoruz. Bir süreden sonra Trico, çocuğun ona gösterdiği ilgiyi karşılıksız bırakmıyor ve aralarında inanılmaz bir bağ oluşuyor. Bu bağ gelişirken, Trico’nun yaraları ve minicik kanatları da iyileşmeye başlıyor. Olayımız ise Trico ile uyandığımız mekandan kurtulmaya çalışmak ve tabii ki bedenimizde aniden ortaya çıkan dövmelerin gizemini çözmek. Bunun yanında kaçırılma nedenimiz, Trico’nun neden hapsedildiği gibi çeşitli olaylar örgüsünü de öğrenmeye çalışıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir